Najczęstsze problemy z hydrauliką

Problemy z hydrauliką są nieuniknioną częścią posiadania domu. Podczas gdy niektóre problemy wiążą się ze starzeniem się urządzeń lub normalnym zużyciem sprzętu hydraulicznego, inne mogą być spowodowane sposobem użytkowania i konserwacji niektórych systemów. Oto niektóre najczęstsze hydrauliczne awarie domowe, z którymi się spotkasz, oraz informacje o tym, dlaczego się pojawiają i co można z nimi zrobić.

Pamiętaj – w przypadku gdy masz wątpliwości zawsze najlepszym wyjściem będzie wezwanie profesjonalisty!

Polecamy hydraulika z Krakowa: https://www.hydraulik24.krakow.pl/.

 

Cieknące krany

Cieknące krany są denerwujące, marnotrawne i kosztowne. Czasami krople te mogą być spowodowane zużytą podkładką lub O-ringiem, które można łatwo wymienić. W innych przypadkach korozja lub nawet nieprawidłowa instalacja baterii może być problemem powodującym kapanie.

Jeśli kran cieknie:

⦁ Użyj kalkulatora kroplówki, aby dowiedzieć się, ile może Cię kosztować ta kroplówka.

⦁ Pozwól naszym doświadczonym hydraulikom zdiagnozować problem, jeśli zwykła wymiana podkładki lub O-ringu nie naprawi kroplówki!

 

Nieszczelne rury

Nieszczelne rury mogą być spowodowane różnego rodzaju problemami, w tym:

⦁ Nieprawidłowe ułożenie rur

⦁ Korozja rur

⦁ Uszkodzenie złącza rurowego

⦁ Pęknięte uszczelki lub popękane rury

⦁ Nadmierne ciśnienie wody

Bez względu na to, co powoduje nieszczelne rury, ten powszechny problem z hydrauliką należy szybko rozwiązać! Im dłuższe nieszczelne rury są ignorowane, tym więcej szkód mogą spowodować — zarówno w systemie wodno-kanalizacyjnym, jak i w samym domu!

 

Uruchamianie toalet

Czy wiesz, że działająca toaleta może zmarnować nawet do 800 litrów dziennie? To dużo marnotrawstwa wody! W większości przypadków problemy, które powodują uruchamianie toalet, obejmują:

⦁ Problemy z rurką do napełniania

⦁ Zużyte uszczelki klap lub zawory spłukujące

⦁ Łańcuchy klapowe o niewłaściwym rozmiarze

⦁ Skorodowane uchwyty toaletowe

 

Niskie ciśnienie wody

Słabe ciśnienie wody może utrudnić korzystanie z praktycznie każdego systemu wodociągowego w domu! Często niskie ciśnienie wody jest objawem większych problemów hydraulicznych, takich jak:

⦁ Korozja rur

⦁ Ukryte wycieki wody w Twoim domu

⦁ Drenaże odpływowe lub kanalizacyjne

⦁ Pęknięte lub zablokowane przewody kanalizacyjne

 

Cieknący wąż

Przeciekający śliniaczek do węża jest bardzo powszechny wiosną i latem. Po długiej, mroźnej zimie wiele niezabezpieczonych śliniaków do węży może pęknąć i zacząć przeciekać. Radzimy naszym klientom zainwestować w mrozoodporny śliniaczek do węża, który może zmniejszyć ryzyko przyszłych wycieków.

 

Powolne lub zatkane odpływy

Problemy z drenażem mogą powodować zagrożenia dla zdrowia, a nawet katastrofy hydrauliczne, jeśli nie zostaną szybko rozwiązane! Ogólnie:

⦁ Jeden powolny lub zatkany odpływ w domu zwykle oznacza, że ​​problem dotyczy tej części domu. Zwykle te zatkane odpływy zdarzają się, ponieważ włosy, mydło i inne ciała obce po prostu nagromadziły się w odpływie z biegiem czasu. Rutynowe czyszczenie odpływów może być idealnym rozwiązaniem tego problemu!

⦁ Wiele powolnych lub zatkanych odpływów to sygnał ostrzegawczy, że możesz mieć do czynienia z problemami z kanalizacją. Aby zapobiec cofaniu się ścieków w domu, konieczny będzie dobry hydraulik, gdy zauważysz wiele powolnych odpływów w domu – zwłaszcza jeśli problem zaczyna się od odpływów w najniższych obszarach domu!