Profile do taśm led oraz led profile aluminiowe

Istnieje wiele rodzajów profili ledowych. Są one stosowane w reflektorach ledowych w celu poprawy ich działania, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Głównym celem jest skierowanie światła w określonym kierunku lub zmiękczenie światła, aby nie było tak ostre.

Dostosowane do różnych typów pasków świetlnych led, profile te odgrywają również ważną rolę w wyróżnianiu domu po oświetleniu. Ich wygląd i funkcjonalność są bezpośrednio związane, na przykład, jak często można znaleźć, że produkt z kanciastym profilu będzie również mieć jasny narożnik z jednej strony.

Elementy te występują w trzech podstawowych formach: płaskiej, liniowej i d-kształtnej. Pierwsze dwa są najbardziej powszechne i mogą być używane z ledowymi lampami paskowymi, które mają samoprzylepne podłoże lub taśmę klejącą. Mogą być cięte na wymiar i mocowane za pomocą pistoletu do klejenia na gorąco, co jest szybsze niż użycie śrub lub gwoździ, ale nie tak bezpieczne.

Trzeci typ jest naprawdę tylko nadaje się do akrylowych pasków led, które nie muszą być cięte w ogóle, ponieważ są one na tyle elastyczne, aby zginać się wokół rogów bez trudności (nie działają ze sztywnymi materiałami, takimi jak metal). Jeśli chcesz, aby rogi były bardziej ostre, użyj adaptera kąta prostego.

Istnieje tylko kilka typów profili ledowych, które można wybrać: stały prąd, stałe napięcie i uniwersalny. pierwsze dwa są używane w produktach komercyjnych, a trzeci jest używany w produktach mieszkaniowych.

Aby te paski led do pracy, muszą być podłączone do zewnętrznego źródła zasilania za pośrednictwem zasilacza. ten zasilacz jest przeznaczony głównie dla pasków led, więc jeśli chcesz używać ich z innymi rodzajami systemów oświetleniowych, będziesz musiał upewnić się, że napięcie i amperaż są zgodne z Twoimi potrzebami. istnieją różne rodzaje zasilaczy tam, że można użyć z systemem oświetlenia pasków led.

Jeśli chodzi o wybór profili ledowych, należy wziąć pod uwagę następujące czynniki: długość taśmy ledowej, rodzaj zastosowania, projekt i kolor.

Wysokość profilu określa, jaki rodzaj pasków LED będzie można umieścić na nim. Wysokość jest mierzona w milimetrach. W zależności od tego, jak daleko światła będą umieszczone, wybierz profil, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Istnieją profile, które mają 2 mm wysokości i może zmieścić 3m długości taśmy, podczas gdy istnieją profile, które idą do 60 mm wysokości i może zmieścić 5m długości taśmy wewnątrz nich.

Szerokość określa liczbę diod LED na metr taśmy świetlnej.