Czy warto stosować oświetlenia LED?

Każdy kto remontuje sobie pomieszczenia na pewno wie,  że oświetlenie jest potrzebne i to dosłownie wszędzie. Jednak przy obecnych cenach prądu, które z roku na rok są coraz większe, ludzie szukają coraz to lepszych i tańszych rozwiązań. To naturalne, że ludzie chcą polepszyć sobie swoją sytuację. Bardzo popularne w dzisiejszych czasach jest zastosowanie oświetlenia LED. Jeśli są osoby, które zastanawiają się czy warto w to wchodzić to zdecydowanie powinny zapoznać się  z treścią niniejszego artykułu, gdzie zostaną omówione informacje dotyczące czy warto mieć oświetlenie LED. Być może akurat tekst ich zaciekawi i zainspiruje.

Czy warto stosować oświetlenia LED?

Tego typu pytania czy warto kupić diody LED zadaje sobie mnóstwo osób. Warto wspomnieć, iż wszystko ma swoich zwolenników i przeciwników. Tego niestety nie da się uniknąć. Wiadomo jednak, że jest ono coraz bardziej popularne i coraz więcej ludzi je kupuje. Jeśli jednak chodzi o zalety takiego oświetlenia to może zaliczyć między innymi:

  • dłuższy czas działania – Chodzi o to, że nie trzeba często ich wymieniać tak jak to było w przypadku tradycyjnych żarówek. W tym przypadku Ledy potrafią wytrzymać 50000 godzin pracy.
  • Efektywność – W tym przypadku chodzi o to, iż znacznie szybciej osiągają maksimum światła.
  • Dowolność barw – Tutaj  mowa jest o tym, iż możemy osiągnąć kolor jaki chcemy. Jest bardzo szeroki wybór kolorów.
  • Ekologia – Nie wymaga zużycia rtęci, a to oznacza, że jest przyjazny dla środowiska.
  • mniejsze koszty za prąd,
  • emisja ciepła – diody LED Emitują mało ciepła.

 

Jeśli chodzi o wady, to diody też je mają. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • Koszt – diody i oprawy LED –  W tym przypadku ceny są znacznie większe od tradycyjnych żarówek.
  • Chłodne spektrum i niebieski szum – W tym przypadku mowa o zmianie się percepcji kolorów czy materiałów.
  • Wpływ temperatury – Mowa tutaj o tym, iż diody LED wykazują dość sporą wrażliwość na wysokie temperatury. Niestety problemem może być to, iż zostanie osłabiona moc świecenia

Ogólnie wiadomo, że oświetlenie LED ma zastosowanie w pomieszczeniach typu salon, sypialnia, łazienka czy nawet ogród.

Jak już każdy myśli o oświetleniu LED to warto wspomnieć także o czymś takim jak halogeny sufitowe. Tego typu oświetlenie jest przeważnie stosowane w kuchni, łazience, sypialni czy salonie. Często takie halogeny zastępują normalne światło. Jednak to ile tego zamontujemy zależy tylko od nas i od wielkości pomieszczenia. Im metraż jest większy tym wiadomo, że potrzebne jest większe oświetlenie. Można zauważyć, iż coraz więcej ludzi w domu je posiada. Dają naprawdę fajny i nowoczesny efekt. Jest nawet bardziej przejrzyście w pomieszczeniu. Można wybrać oprawy halogenowe stałe i ruchome. Tylko od nas zależy jaki chcemy, aby był pierścień. Warto dodać, iż takie oprawy występują w różnych kształtach: kwadratowe, okrągłe, podwójne, potrójne, poczwórne.

Podsumowując niniejszy artykuł widać, iż oświetlenia LED są modne i tego nic nie zmieni. Dlatego jak najbardziej powinniśmy inwestować w LEDy.