Chrzciny. Od czego zacząć przygotowania?

Chrzciny dziecka to wydarzenie o wielkiej wadze. Zarówno pod względem religijnym, jak i ze względu na to, że to pierwsze tego rodzaju wydarzenie w życiu małego dziecka i jego rodziców. Jak każda okoliczność, również chrzciny wymagają odpowiedniego przygotowania. Dla rodziców okres poprzedzający dzień chrztu jest wypełniony kwestiami logistycznymi. W jaki sposób przygotować się do chrztu, co trzeba wiedzieć i jak sprawić przyjemność naszym gościom?

Zaproszenie i podziękowanie 

Chrzciny dziecka to wydarzenie, na które na ogół zapraszamy bliskich nam ludzi. Pragniemy, aby rodzina razem z nami uczestniczyła w tym ważnym dniu. Po ustaleniu terminu ceremonii w kancelarii parafialnej będziemy wobec tego zobligowani do poinformowania rodziny o tym, że takie wydarzenie się szykuje. Najlepszym sposobem będzie wręczenie zaproszeń. To elegancka forma poinformowania bliskich o wydarzeniu i  jednocześnie element, który będzie można zachować na pamiątkę. Dosyć sporym uznaniem cieszą się innowacyjne rozwiązania, na które rodzice ochoczo się decydują. Jednym z nich są bez wątpienia krówki na chrzest, czyli popularne cukierki, ale w wersji spersonalizowanej. Tego rodzeju słodki dodatek może towarzyszyć zaproszeniom lub stanowić część podziękowań za wspólnie spędzony dzień i uczestniczenie w chrzcinach naszego dziecka. Zasadniczą zaletą tego rodzaju krówek jest możliwość spersonalizowania swoich cukierków, a zatem zaprojektowania opakowania w taki sposób, by podkreślało charakter wydarzenia. Wiele osób decyduje się na imię maluszka wraz z datą wydarzenia. Czasami pojawia się krótka forma podziękowań. Z całą pewnością jest to oryginalny i atrakcyjny sposób na sprawienie przyjemności naszym gościom.

Jak ubrać dziecko? 

Podczas chrzcin obowiązuje kolor biały. Dziecko musi być ubrane w białe ubranka, ponieważ właśnie taki kolor symbolizuje więź z Bogiem. Koniecznym jest zakupienie specjalnej szatki do chrztu. Będzie ona w trakcie mszy trzymana przez mamę chrzestną i w odpowiednim momencie nałożona na klatkę piersiową maluszka. W sklepach dostępne są różnego rodzaju szatki zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Kolejnym ważnym rekwizytem będzie świeca. Również w tej materii mamy spore pole do popisu. Możemy zdecydować się na minimalistyczną białą świecę w wersji klasycznej lub personalizowaną z imieniem dziecka i drobnym kolorystycznym akcentem. Najważniejszym jednak elementem będzie okapnik. Warto znaleźć świecę, która jest w taki element wyposażona, bo dzięki temu unikniemy kontaktu z gorącym woskiem.

Gdzie zorganizować imprezę?

Spotkanie z rodziną i bliskimi jest nieodłącznym elementem chrztu. Możemy takie spotkanie zorganizować we własnym domu lub zdecydować się na wsparcie restauracji. Wiele tak naprawdę zależy od naszych własnych preferencji. Obiad w restauracji może być droższym wariantem, aczkolwiek zwalnia nas z obowiązku przygotowywania czegokolwiek. To niezwykle wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Niemniej, dla wielu osób taki wariant jest czymś nie do przyjęcia.